Wymiana pieca Lublin

Posiadanie starego pieca opalanego węglem wiąże się z licznymi wyzwaniami, jakie wynikają z coraz bardziej rygorystycznych przepisów środowiskowych. Datą graniczną jest rok 2028, po którym zabronione jest używanie kotłów na węgiel 3. i 4. klasy. Wbrew pozorom wymiana źródła ciepła na nowe nie jest procesem ani skomplikowanym, ani przesadnie kosztownym. Sprawdź szczegóły i skontaktuj się z nami, by już dziś zdecydować się na wymianę pieca w swoim domu w Lublinie.

Dlaczego wymiana pieca jest nie tylko konieczna, ale i korzystna?

Korzyści, dla których warto wymienić stary kocioł na nowy, jest bardzo dużo. Warto pamiętać, że oprócz przestrzegania przepisów, dzięki temu wpływamy na poprawę stanu środowiska, co z kolei przekłada się na stan naszego zdrowia. Nowoczesne źródła ciepła wpływają na:

  • ograniczenie emisji dwutlenku węgla i innych związków chemicznych do atmosfery,
  • poprawę jakości powietrza,
  • zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych,
  • oszczędność pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie,
  • wyższy komfort użytkowania.

Istnieje wiele powodów, dla których wymiana pieca jest dobrym rozwiązaniem. To nie tylko ograniczenie zanieczyszczeń emitowanych do środowiska, czy korzyści dla zdrowia z nim związane. To także profit z ekonomicznego punktu widzenia. Dzięki większej wydajności nowoczesnych instalacji, a co za tym idzie, mniejszej ilości paliwa przez nie spalanej, jesteśmy w stanie w zauważalny sposób obniżyć rachunki za ogrzewanie, a przy tym zaoszczędzić czas potrzebny na manualną obsługę pieca.

Zmodernizowanie źródła ogrzewania ma także przełożenie na komfort użytkowania. Współczesne piece, pompy ciepła etc. wyposażone są w termostaty pozwalające automatycznie kontrolować temperaturę. Ponadto są proste w czyszczeniu, a sama ich praca pozostaje cicha.

Planujesz wymianę pieca? Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie

Przymierzasz się do wymiany „kopciucha” lub chcesz dokonać termomodernizacji swojego domu? Sprawdź, czy przysługuje Ci dofinansowanie na wymianę pieca. Klienci z województwa lubelskiego, których interesują usługi termomodernizacji, w tym wymiana pieców, skorzystać mogą z profesjonalnej pomocy Smart Home Energy w zakresie starania się o dopłatę w ramach programu Czyste Powietrze. Zapraszamy do kontaktu!

Termomodernizacja w Lublinie i okolicach. Instalacja pomp ciepła i wymiana pieców

Klienci z Lublina i okolic, którzy planują wymianę pieców, instalację pomp ciepła lub szukający wysokiej jakości usług w zakresie termomodernizacji domu, skorzystać mogą z naszej bogatej oferty. Proponujemy między innymi doradztwo, jak również instalację urządzeń cieplnych. Obniż swoje rachunki za ogrzewanie i zadbaj o czyste powietrze, stawiając na nowoczesne rozwiązania. Skontaktuj się z nami już dziś, a wykwalifikowany zespół przeprowadzi audyt energetyczny, by na podstawie uzyskanych informacji przedstawić Ci najlepiej dopasowane rozwiązanie do realnych potrzeb gospodarstwa domowego.